Všetky novinky

Výsadba zelene vo Hviezdnom bývaní

Slnko, vzduch a zeleň. To sú základné prvky pre zdravý vývoj ľudskej bytosti. Štúdie poukazujú na to, že v priemere 70% našich voľnočasových aktivít je viazaných na naše bydlisko. Tiež poukazujú na potrebu dostatočného kontaktu človeka s prírodou a nevyhnutnosť zelene pre naše psychické zdravie.

Výsadba zelene vo Hviezdnom bývaní

Uvedomujeme si problém modernej doby, ktorým je nedostatočné prepojenie biotických prvkov s abiotickými, v mestách a obciach. Problém, kedy dodávateľ odovzdá obyvateľom modernú budovu bez života, ktorá prestáva byť pochmúrna iba vďaka lastovičím hniezdam na balkónoch a lodžiách.

So spoločnosťou Belevis sa prezentujeme ako kreatívny developer aj preto, že rozmýšľame inak. Sme ľudia nadšení prírodou, rešpektujeme prírodu a učíme sa od nej. Známe porekadlo “Postav dom, zasaď strom,” nám dáva význam a riadime sa ním pri každom developerskom projekte. Nakoniec, práve zeleň je tá, ktorá stavbe vdýchne v záverečnej fáze život. Má nielen estetický význam, ale pre človeka aj psychologický a biologický. Nehovoriac o tom, aký význam má pre našu planétu. A my chceme, aby ste sa vo vašich nových domovoch cítili dobre a aby boli naplnené všetky vaše potreby, vyplývajúce z požiadaviek pre kvalitné a plnohodnotné bývanie.

Aké sú funkcie a význam zelene v obytných zónach

 1. Zlepšenie ovzdušia
  Vedeli ste, že listnaté stromy v mestách zachytávajú až 27% prachu? V parkoch je preto cca 200 násobne menej baktérií ako v uliciach bez zelene. Zaujímavosťou je, že jeden listnatý strom vyprodukuje za plného osvetlenia zhruba tisíc litrov kyslíka za deň, čo pokryje dennú potrebu dýchania desiatich ľudí.

 2. Väčší pokoj a ticho
  Stromy pohlcujú hluk a znižujú rýchlosť vetra. Výskumy potvrdzujú, že ľudia, žijúci v užšom kontakte s prírodou vedú spokojnejšie životy a majú menej stresu. Sú duševne odolnejší a schopnejší riešiť prichádzajúce životné situácie.

 3. Prospieva prírode
  Parky zlepšujú pôdne podmienky a zadržiavajú vlahu, protože pôsobia ako špongia. Naviažu vodu pri daždi a následne ju pomaly a plynule vypúšťajú. Zlepšujú biodiverzitu – sú domovom pre pre mnoho druhov vtákov, rastlín, živočíchov, húb a hmyzu. Zeleň vyrovnáva teplotné extrémy, zmierňuje horúčavy, reguluje teplotu a vlhkosť vzduchu.


zdieľať novinku
19.10.2021

Prečítajte si ďalšie novinky

Kontakt

Máte záujem o byt v našom rezidenčnom projekte?
Ozvite sa nám.

  Spracúvame osobné údaje za účelom vybavenia vášho dopytu. Viac v sekcii Privacy Policy.