Všetky novinky

Energetický Koncept riešenia bytových domov „Hviezdne bývanie“

Súčasný trend technologických riešení pre rezidenčné bytové domy kopíruje požiadavky moderného životného štýlu. Po hektickom dni prežitom v práci či športových aktivitách hľadáme pokoj a pohodu, aby sme mohli relaxovať v príjemnom prostredí svojho domova.

Energetický Koncept riešenia bytových domov „Hviezdne bývanie“

Štandard, aký sme doposiaľ poznali v bývaní v bytových domoch sa vzhľadom na klimatické zmeny, energetické limity a kvalitu prostredia dostáva na novú úroveň. Aktuálna téma šetrenia energií nabáda k zodpovednému narábaniu s ich spotrebou. Práve tieto dôvody sú hlavnou motiváciou, aby sme obyvateľom bytových domov, ktoré pre nich budujeme, priniesli novú – modernú úroveň bývania.

Celoročná tepelná pohoda

Tepelná stabilita vnútorného prostredia je základným parametrom pre príjemný pocit z bývania. Zdravý životný štýl tlačí do popredia „neviditeľné“ systémy, ktoré tento trend dokážu udržateľne nastaviť. Vymenili sme preto radiátory a klimatizácie za veľkoplošné rúrkové systémy, ktoré sme zabudovali do stropu. Takýto systém je bez údržbový a citlivo narába s nežiadúcou rýchlou zmenou teploty v byte. Dokáže sálať aj absorbovať teplo, teda podľa nastavenej teploty dokáže chladiť, či ohrievať priestor.

Energia z prírodných obnoviteľných zdrojov

Tepelné čerpadlo vzduch/voda v jednom zariadení, úplne nahradilo kombináciu plynového kotla a klimatizačnej jednotky. V kombinácii s veľkoplošným rúrkovým systémom, vytvára ideálny zdroj tepla/chladu pre vytvorenie príjemného vnútorného prostredia bytov. Tepelné čerpadlá sú robustnej nerezovej konštrukcie profesionálnej rady MACH Chameleón. Zariadenia tejto rady sú veľmi tiché, majú veľmi efektívnu a úspornú prevádzku. Sú diaľkovo riadené a monitorované systémom 24/7 odborne
spôsobilou obsluhou.

Využitie zvyškového tepla

Pri chladení priestoru prostredníctvom stropného systému sa odobraté zvyškové teplo dostáva potrubím do výmenníka tepelného čerpadla voda/voda. Tepelné čerpadlo ho dokáže využívať ako zdroj energie, z ktorej vyrába teplú úžitkovú vodu na využitie v domácnostiach.

Fotovoltická elektráreň

Na streche bytového domu je umiestnená malá fotovoltická elektráreň. Elektrina zo solárnych panelov je spotrebovaná na pohon elektrických systémov v strojovni tepelných čerpadiel. Pokiaľ zariadenia všetku elektrinu nespotrebujú, tak sa pomocou elektrickej špirály v zásobníku využije na výrobu teplej pitnej vody.

Za vytvorením tepelnej pohody v modernej domácnosti stojí takýto premyslený energetický koncept, ktorý je vysoko efektívny a je základom pre Energetickú certifikáciu budovy, kde dosahuje najvyššie hodnotenie A0.

Na druhej strane je potrebné sa o takýto sofistikovaný systém riadne a kvalitne starať. Vyžaduje vysoké nároky na spôsobilosť a odbornosť obsluhy, kde je výhodou, keď sa o prevádzku a správu takého systému postará kompetentná organizácia.

Čo kúpou bytu získate:

 • Komfort bývania bez nepraktických radiátorov a hlučných klimatizačných jednotiek
 • Celoročne tepelnú pohodu – byt sa bude chladiť alebo vykurovať podľa potreby
 • Nezávislosť od plynu – žiadny plynový kotol, ale tepelné čerpadlo
 • Elektrinu na pohon zariadení si budete čiastočne vyrábať vo vlastnej fotovoltickej elektrárni
 • Teplú pitnú vodu si budete čiastočne ohrievať prebytočným teplom z bytov
 • Moderný energetický koncept, o ktorý sa nemusíte starať. Nasledujúcich 15 rokov ho bude spravovať dodávateľ

zdieľať novinku
25.05.2022

Prečítajte si ďalšie novinky

Kontakt

Máte záujem o byt v našom rezidenčnom projekte?
Ozvite sa nám.

  Spracúvame osobné údaje za účelom vybavenia vášho dopytu. Viac v sekcii Privacy Policy.

  DEVELOPER:

  Ing. Lucia Bérešová

  Project manager