Všetky novinky

Komfortné cestovanie vlakom do Bratislavy za 30 minút

V minulom článku sme vám opísali, kde všade sa môžete pohybovať v okolí Hviezdoslavova, aké pamiatky či prírodné úkazy je možné navštíviť spolu so svojimi najmenšími. Dnes si vyriešime druhú otázku, ktorá sa pri navštevovaní pamiatok a prírody vynára, a to je, ako sa tam dostať?

Komfortné cestovanie vlakom do Bratislavy za 30 minút

Obec Kvetoslavov, ležiaca priamo vedľa Hviezdoslavova, je vybavená dostupnou vlakovou dopravou. Železničná stanica je priamo od projektu Nové Hviezdne Bývanie vzdialená len cca 700 metrov. Z tejto železničnej stanice máte možnosť užívania pohodlnej dopravy priamo do Bratislav (30 minút) či Komárna a do miest ležiacich na tejto trase.

Počas pracovných dní ide na úseku Bratislava-Kvetoslavov až 28 párov vlakov, z ktorých 23 párov pokračuje po Dunajskú Stredu a 12 párov vlakov až po Komárno.

Pohodlná cesta do práce či školy

Ak máte v pláne pravidelne cestovať z Kvetoslavova na smer Bratislava alebo naopak, na smer Kvetoslavov, môžete využívať benefity IDS BK.  IDS BK ponúka oficiálnu mobilnú aplikáciu pre integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, v ktorej máte k dispozícii cestovné lístky na regionálnu i mestskú dopravu. V aplikácii si zakúpite lístky jednoducho a ekologicky so zľavou. Na jeden lístok tak môžete často cestovať vlakom, autobusom aj MHD.

Vlak ZSSK chodí po trati Bratislava – Komárno bezpečne, ekologicky a bez zdržania, medzi touto traťou sa nachádzajú viaceré zastávky, napríklad do miesta Dunajská streda, Veľký Meder alebo Rovinka. Železničná stanica v Bratislave, okrem ostatných možností dopravy, potom ponúka plynulé napojenie na ostatné ZSSK spojenia do miest ako sú Žilina, Kúty či Banská Bystrica.

Spoločnosť ZSSK zaisťuje na trati Bratislava – Komárno rozšírenú platnosť SUPERGARANCIA ZSSK, ktorá hovorí, že za meškanie viac ako 60 minút na vašej cieľovej stanici spoločnosť garantuje odškodnenia do výšky 100 %  zakúpeného cestovného lístku. Výnimkou v tejto garancii sú len nehody na tratiach.

Nárok na túto SUPERGARANCIU ZSSK bude mať každý cestujúci, ktorý sa zaregistruje a zadá číslo svojej registrácie ZSSK ID, zakúpi si jednorazový  lístok na e-shope ZSSK alebo aplikácii Ideme vlakom. Pre uplatnenie tejto garancie je ale potreba si na danej trase Bratislava-Komárno zakúpiť lístok v hodne aspoň 1€.

 Cestovania v obci Hviezdoslavov pre vás teda problémom nebude. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o projekte Nové Hviezde Bývanie a spôsobe dopravy v jeho okolí alebo máte iné otázky, napíšte nám.


zdieľať novinku
26.03.2021

Prečítajte si ďalšie novinky

Kontakt

Máte záujem o byt v našom rezidenčnom projekte?
Ozvite sa nám.

    Spracúvame osobné údaje za účelom vybavenia vášho dopytu. Viac v sekcii Privacy Policy.