Všetky novinky

História obce Hviezdoslavov

Obec Hviezdoslavov sa nachádza v Podunajskej nížine, len 5 km od Šamorína. Od hlavného mesta je vzdialená 15 km, čím sa stáva prímestskou časťou Bratislavy. V jej blízkom okolí nájdete všetko, čo mladá rodina potrebuje. Možno aj preto počet jej obyvateľov neustále rastie a považuje sa za prosperujúcu obec vo veľmi výhodnej lokalite, s výbornou občianskou vybavenosťou.

História obce Hviezdoslavov

História obce sa začala písať zlúčením troch osád. Vörösmajor, Jozefmajor a Németšók. V roku 1938 tu žilo len 69 rodín. Táto lokalita bola však vždy výhodná a obci sa darilo. Vznikla tu dokonca aj prvá, jubilejná slovenská škola na Žitnom ostrove.

Obec dostala názov podľa známeho slovenského básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Na námestí vo Hviezdoslavove môžete nájsť významný pomník, ktorý bol postavený na jeho počesť. Stojí na ňom nápis: „Na pamiatku básnika slovenského ľudu pomenovali oravskí rodáci roku 1921 novozaloženú obec Hviezdoslavov. Pamätník bol postavený na 50. výročie smrti básnika a založenia obce. Október 1971.“

Pozrite si časovú os historických míľnikov obce Hviezdoslavov.

História obce nás inšpirovala k vzniku reklamného plotu:


zdieľať novinku
11.10.2021

Prečítajte si ďalšie novinky

Kontakt

Máte záujem o byt v našom rezidenčnom projekte?
Ozvite sa nám.

    Spracúvame osobné údaje za účelom vybavenia vášho dopytu. Viac v sekcii Privacy Policy.